Yıldırım’da Konut Fiyatları Prim Rekoru Kırdı

IHA

Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki tutarları 2017 yılının ilk 9 ayında yüzde 29 prim yaparak Türkiye şampiyonu oldu.
Eylül ayı Endeksi verilerine nazaran 2017’nin ilk 9 ayında Türkiye’de en fazlaca değerlenen il Edirne, en fazlaca değerlenen ilçe ise Bursa’nın Yıldırım ilçesi oldu. projeleri, toplumsal yaşam alanları ve yeşil alanların artışı sebebiyle en fazlaca değerlenen ilçe Yıldırım oldu. Edirne’de satılık konut tutarları son 9 ayda yüzde 27 artarak metrekaresi 1.769 TL averajına ulaştı. Edirne’den sonrasında yüzde 22 fiyat artışı ile Kırklareli ikinci sıraya, yüzde 19 ile Yozgat üçüncü sıraya yerleşti.
İstanbul’da 2017’nin ilk 3 çeyreğinde fiyatlar yüzde 7 artarak metrekare averaj fiyatı 4 bin 800 TL’ye ulaştı. Türkiye genelinde ise satılık konut fiyat artışı, son 9 ayda yüzde 4 oldu. Yıldırım’ı yüzde 19 artış ile Gemlik, yüzde 15 artışla Nilüfer ilçeleri izledi.
Büyükşehirlerde satılık konut fiyatlarının prim oranlarında 2017 yılının ilk 9 ayında yüzde 13 artışla Bursa birinci, İzmir yüzde 10 ile ikinci, İstanbul yüzde 7 ile üçüncü, Ankara ise yüzde 3 artışla dördüncü sırada yer aldı.

Etiketler: konut, İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Bursa, gemlik, Kırklareli, Yozgat, , Nilüfer, Bursa Haberleri

Bir önceki haberimiz olan Selimiye'ye bilimsel koruma başlıklı haberimizde Fatih, ve uşak hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı