Veliefendi’ye 1262 konut

İSTANBUL iştiraki Kiptaş, Belediyesi’nin katkılarıyla İstanbul ’nda ‘Locamahal Veliefendi’ projesini hayata geçiriyor.

Projede 1262 konut ve 75 tane dükkân olmak suretiyle toplamda 1337 tane bağımsız bölüm inşa edeceklerini belirten Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Projede yerinde dönüşüm yapıyoruz. 440 daire satışta. Projenin yatırım değeri ise 450 milyon lira” dedi. Aralık 202’de tamamlanacak proje 3 bin kişiye ev sahipliği meydana getirecek. Kiptaş’ın bugüne dek yapmış olduğu konutların yüzde 75’inin toplumsal konut bulunduğunu belirten Yıldırım, geri kalanının ise gelir sağlamak için yapıldığını dile getirdi. Bu gelir yardımıyla kentsel dönüşümün daha etkili yapılabildiğini belirten Yıldırım, “Bu proje için de çok uğraştık. Hak sahiplerini ikna etmek amacıyla aylarca tek tek dolaştık” dedi. 

7 BİN ÖN TALEP ALDI

Veliefendi’de 36 bin metrekare alan üstünde 20 bloktan oluşan Locamahal Veliefendi’de en ufak dairelerin metrekaresi 5 bin 750 liradan başlıyor. Projeye ön talep aşamasında 7 bin talep formu gelirken, yüzde 30’unun ise satılmış olduğu ifade edildi.

Kentsel dönüşümle ilgili 30 senelik takvim belirlediklerini ve 15 senenin geride kaldığını kaydeden Belediye Başkanı Murat Aydın , “Yüzde 15’lik bir gerçekleşme oranı var. 20 bin daire yenilendi” dedi.

 

Bir önceki haberimiz olan 1.2 milyarlık kentsel dönüşüm başlıklı haberimizde Eyüp, ve Gaziosmanpaşa hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı