Tek imzayla inşaat ruhsatı

Hükümet, Türkiye ekonomisinin itici gücü ve ortalama 2.2 milyon kişiye istihdam yaratan inşaat sektörüne destekleri çoğaltmak için harekete geçti. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’nın konuğu olan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, sektöre ilişkin tehlikeli sonuç altı düzenlemenin yapılacağını söylemiş oldu. Elvan’ın verdiği bilgiye gore inşaat izin süreçleri kısalırken, ruhsatlar tek imzayla verilecek. İnşaat araç-gereç standartları güncellenecek. Yenilikçi uygulama ve malzemeler teşvik edilecek. Sözleşmeler yöntemiyle yerli girdi kullanımı artırılacak. yerli imalat endüstri için yenilikçi ürün üretilmesi yönünde değerlendirilecek.

YENİ TEDBİRLER GELİYOR

Sektörün son 15 yılda ortaya koyduğu gelişme performansına dikkat çeken Elvan, “İnşaat izin süreçlerini kısaltacak ve inşaat ruhsatlarını tek imzayla vereceğiz. Yenilikçi uygulama ve malzemelerin kullanılmasını teşvik edeceğiz. İnşaat sanayisinde yerli girdi kullanımını, yenilikçi şartname ve sözleşmeler yoluyla artıracağız. Yapım kalitesinin denetlenmesini sağlayacağız. Kentsel dönüşümü, yerli imalat sanayi için yenilikçi ürünlerin üretilmesi yönünde değerlendireceğiz” dedi.


Bir önceki haberimiz olan Self İstanbul görücüye çıktı başlıklı haberimizde Beylikdüzü, ve konut projeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı