Tahincioğlu’ndan 12 proje

Tahincioğlu Nidapark markasıyla 2014 yılından bu yana dönüşüm projelerine imza atıyor. Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Yarım asrı aşan apartmanları, tarihi dokularını koruyarak yeni bir bakış açısıyla inşa eden Nidapark bugüne kadar Bağdat Caddesi bölgesinde 12 proje gerçekleştirdi. Arsa paylaşımı ile yapılan projeleri üreten Nidapark, Kalamış, Fenerbahçe, Göztepe, Erenköy ve Suadiye bölgelerinde 3+1, 4+1 ve dubleks daireler satışa sunuyor” dedi. sektörünün geleceğini belirleyecek en temel unsurun projeleri olacağını belirten Özcan Tahincioğlu, “ Fikirtepe örneğinde olduğu gibi başarısız bir başlangıç oldu. Ancak sonrasında gelen birtakım kanuni düzenlemelerle kamu otoritesi hakikaten bu işe el atarak bunu doğru bir şekilde yapmayı hedefliyor. Ancak hâlâ durum tam olarak çözülmüş değil. Deprem bölgesindeyiz ve yapılarımızın çoğu maalesef ki depreme dayanıklı değil. Ne kadar dönüştürüldüğüne dair kesin bir rakam vermek ise imkânsız. Konuyu hızlandırmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız yeni düzenleme üzerinde çalışıyor. Biz Tahincioğlu olarak, Bağdat Caddesi etrafı dışında birkaç bölgede projesi yapmaktayız. Şu anda ’da, ’de, ’nda, çeşitli projeleri üzerinde çalışıyoruz” dedi. sektörünün hammaddesinin arsa olduğuna dikkat çeken Özcan Tahincioğlu, şunları söylemiş oldu: “Kentsel dönüşüm hepimiz için bir çıkış yolu. O yüzden yeni düzenlemelerle bu süreç hızlanacak. Dönüşümün ekonomik boyutu bir yana insan hayatı için sosyal anlamda buna bir seferberlik kapsamında bakmamız gerekiyor.”

İSTENEN HIZLA İLERLEME YOK

Kentsel dönüşüm çalışmalarında hak sahipleri ile anlaşmanın zorluğuna da değinen Tahincioğlu, mülk sahiplerinin zelzele riskinin büyüklüğünü gözardı ettiğini söylemiş oldu. Dönüşümün istenilen hızda ilerlemediğini belirten Tahincioğlu, “Genelleme yapmak doğru değil ama bazı hak sahipleri tarafından ‘Ben sona kalayım daha fazla alırım’ bakışı olabiliyor. Bu yaklaşım maalesef tüm süreci negatif etkiliyor ve diğer hak sahiplerini mağdur ediyor” dedi.


Bir önceki haberimiz olan O salgın çoktan başladı başlıklı haberimizde , kentsel dönüşüm ve Üsküdar hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı