Sekmen: ‘Hayatın Her Anında Vatandaşlarımızın Yanındayız’

IHA

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen: ’Hayatın her anında yurttaşlarımızın yanındayız’ dedi.
Erzurum Olay Gazetesi’ni ziyaret eden Başkan Sekmen, Erzurum Olay Gazetesi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Esat Bindesen’le görüştü.
Sekmen burada yapmış olduğu açıklamada, amaçlarının Erzurum’u belediyecilik hizmetleri anlamında üst seviyelere çıkarmak bulunduğunu söylemiş oldu.
İlçeleriyle beraber şehrin her dört bir yanına hizmet verdiklerini, gece gündüz demeden çalıştıklarını özetleyen Sekmen, ‘Önümüze bir hedef koyduk. Bu hedef yaşanabilir bir Erzurum meydana getirmek. Her alana Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini götürmek. Sadece Belediyecilik hizmetleri değil, şehrin ekonomisine katkı yapacak hizmetler ile şehri tanıştırmak’ diye konuştu.
Yeşil alanlardan tutunuz, şehrin alt yapısı, bayındır düzenlemeleri, , toplumsal ve sportif faaliyetler, kültürel etkinlikler, asfalt, yeni yollar, çevre düzenlemeleri, kış sporları, palandöken, konaklı, mezarlık hizmetleri, ulaşım ve şehrin ekonomisine katkı meydana getirecek birçok tesis, ziraat ve hayvancılığa destek benzer biçimde fazlaca sayıda çalışmalarda Büyükşehir Belediyesinin imzasının olduğuna işaret eden Başkan Sekmen, yoksul ailelere yardım amaçlı da hizmetlerinin bulunduğunu bildirdi.
-‘Bu şehri seviyorum’
Başkan Sekmen, Erzurum’un ülkenin mühim şehirlerinden biri bulunduğunu, merkez il hüviyeti taşıdığını, tinsel bir iklime haiz Erzurum’a hizmet etmenin Hakka Hizmet manası taşıdığını söyledi.
‘Bu şehri seviyorum’ diyen Sekmen, acayip gurabanın, fakirin, yoksulun hakkını hiç kimseye yedirtmediğinin altını çizen Sekmen, hem etik hem de vazife anlayışı gereği hiç kimseye haksız kazanç sağlamadıklarını açıkladı.
Bir Belediye Başkanı olarak Şehri Emin bir görevi bulunduğunu asla unutmadığını da söyleyen Sekmen, şu şekilde dedi:
‘Bazı insanoğlu balçık at tutmasa bile izi kalır babından hareket ediyorlar. Haksızlık ediyorlar. Kimileri çıkarcılık yapmak istiyor önüne engel oluyoruz. Hesaplarına çomak sokuyoruz. O zamanda kıyameti koparıyorlar ve karalama kampanyası başlatıyorlar. Bunların sayısı fazla değil. Bizim çalışmalarımızı gören, bizim yakınlığımızı hisseden binlerce hemşerimiz var. Bize inan, bizlere güvenen kadirşinas insanlarımız bizimle birlikteler.
Benim tek gayem var, o da devamlı ifade ettiğim benzer biçimde Erzurum’u daha üst noktalara taşımaktır. Bizler bunu derdindeyiz. Dedikodulardan uzak durarak şehre hizmet etmenin çabasını güdüyoruz.
2019 da inşallah hedefimize ulaşmış olacağız ve daha gelişmiş, daha büyümüş bir Erzurum’la yolumuza devam edeceğiz.
Bu şehrin insanları hizmeti hak ediyor, bu şehrin insanları gelişmiş bir şehirde yaşamayı hak ediyor. Biz bunu biliyoruz. O insanlara hak ettiklerini hayata geçirmeye çalışıyoruz.
Bizim şiarımız dedikodu yaparak günlerimizi geçirmek değil, dedikodulara kulak asmak asla değil, şu sebeple dedikodular şehri geri bırakır, dedikodular insanlara hiçbir şey katmaz ve kazandırmaz. Bizim şiarımız halka hizmet etmektir. Erzurum’a Erzurumluya, bu kutsal beldeye hizmet etmektir.
Bu güne kadar ne mevki ne de makam sevdası içinde olmadım, olmayacağım da. Verilen görevi en iyi şekilde hayata geçirmeye çalışırım. Bugün Erzurum’un Belediye Başkanıyım. Erzurum’a hizmet etmek için çalışıyorum, çabalıyorum. Sabahın erken saatlerinden gecenin geç vakitlerine kadar bu iş üzereyim.
Son söz şunu söylemek isterim; Benim makamım Erzurumlunun yanıdır. Hizmet karşılığı vatandaştan bir Allah Razı olsun ifadesi beni ziyadesiyle mutlu etmektedir. Allah devamlı doğruların yanındadır. Yüce Mevla’m bizleri doğru yoldan ayırmasın.’

Bir önceki haberimiz olan İşte kanserin en büyük sebeplerinden biri! başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.


Yukarı