Mahalleli dönüşüm istedi Başkan ‘Mutabakat’ dedi

Altındağ’a bağlı Altınpark Mahallesi sakinleri, oturdukları binaların sağlam olmadığı nedeni öne sürülerek Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’den talebinde bulunmuş oldu.

Belediye binasında mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Tiryaki, fikrinin bölge halkı içinde olgunlaşması gerektiğine dikkat çekerek mevzunun kapsamlı olarak daha büyük bir katılımla yeniden görüşülmesini istedi. Bölge halkının dönüşüm hakkında kati bir karar alması ve almış olduğu bu kararın arkasında durması icap ettiğinin altını çizen Tiryaki, şunları söylemiş oldu:

SİZ İSTERSENİZ GERÇEKLEŞİR

“Yaptığımız çalışmalarında zaman zaman sorunlarla karşılaşıyoruz. Taleplerinize her zaman cevap vermek isteriz. Zaten amacımız sizin daha iyi, daha modern konutlarda oturmanız. Fakat bu işi bakanlığa götürdüğümüzde itiraz dilekçeleriyle karşılaşmak da istemeyiz. Siz istedikten sonra dönüşüm gerçekleşebilir. Ama önce kendi aranızda bir mutabakat sağlamalı ve bir karara varmalısınız.”

Bir önceki haberimiz olan Bursa'nın ucubeleri için yeni başkandan flaş açıklama geldi! başlıklı haberimizde İhale ve kentsel dönüşüm hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı