Kiptaş’tan Zeytinburnu’nda 450 milyon TL’lik dönüşüm

Sibel SANCAKLI

KİPTAŞ, projelerine devam ediyor. Bugüne kadar inşa etmiş olduğu 75 bin konutun peşinden şirket, İstanbul Veliefendi’de 450 milyon TL yatırımla 1262 konutluk yeni bir projeye imza atıyor.

36 bin metrekare alan üstünde 20 bloktan oluşan Locamahal Veliefendi’de en minik dairelerin metrekaresi lansmana hususi 5 bin 750 TL’den başlıyor.

“Yerinizi alın, geleceği kazanın” sloganıyla KİPTAŞ, toplumsal donatıları ve neredeyse tüm ulaşım akslarının yakınında yer almasıyla da yatırımcılara avantaj sağlamayı hedefliyor.

75 bin konutun peşinden hayata geçirdikleri projeyle sürecine katkı sağlamaya devam ettiklerini ifade eden KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım; “Böylesine değerli bir bölgeye yatırım yapmaktan, için örnek teşkil edecek bir projeyi daha hayata geçirmekten ve bu değerli bölgeye daha çok değer kazandırıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Burası ciddi anlamda potansiyeli yüksek bir lokasyon. noktasında İstanbul’da, özellikle ve çevresinde gerçekleştirilecek her bir projenin önemi büyük. Sonuçta halkımıza hizmet ediyoruz, daha modern, sağlıklı, güvenilir, deprem riski öngörülerek inşa edilmiş yepyeni evler teslim ediyoruz. KİPTAŞ olarak 450 milyon TL yatırımla inşaa edeceğimiz Locamahal Veliefendi projemizle bölgeye biz de maksimum katma değer sağlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Metrekaresi 5.750 TL’den başlıyor

Büyüklükleri 119 metrekare ile 208 metrekare içinde değişen 2+1, 3+1 ve 4+1’den oluşan 3 tip daire seçeneği ile metrekaresi lansmana hususi 5.750 TL’den süregelen toplam 1.262 konut içeriyor. Spor sahaları, temalı çocuk oyun alanları, fitness merkezi, sauna, Türk Hamamı, havuz, yürüyüş-koşu ve bisiklet parkurlarıyla projede varlıklı toplumsal donatılar mevcut. Ayrıca küçüklere hususi; atlama taşları, metal sazlıklar, tırmanma duvarı, kum havuzu, kaydırak, tünelli kaydırak, oyun tepeleri ve temalı oyun parklarıyla evlatların yaşamına hitap edecek ek olarak geniş alanlar sunuluyor. Projede her daireye hususi tanımlanan otopark alanlarının yanı sıra 7/24 kesintisiz güvenlik hizmeti bulunuyor.

Bölge’nin ulaşılabilir projesi

E-5 Otoyolu’nun yanı başındaki konumuyla bölgenin en ulaşılabilir projesi olma iddiasındaki Locamahal Veliefendi, Metro durağına adım atma mesafesinde bulunuyor. Locamahal Veliefendi, sahil hattı, E-5 Otoyolu’na yakınlık, metro, metrobüs, deniz otobüsü, Avrasya Tüneli ve Marmaray şeklinde toplu ulaşım akslarının yakınında içeriyor. Sahil yolu bağlantısıyla Deniz Otobüslerine, Avrasya Tüneline ve Marmaray’a 5’er dakikalık mesafede konumlanan projenin Aralık 2020’de teslim edilmesi planlanıyor. Projenin inşa emek harcamaları devam ediyor.

’de evi olmayan için 2 bin konutluk projeye başlıyor

Farklı yerlerdeki proje girişimlerini devam ettirdiklerini kaydeden KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım gelecek ay başlayacakları projleriyle ilgili de data verdi. Yıldırım, “’de evi olmayanlar için 2 bin konutluk bir projesi planlıyoruz. Önümüzdeki ay çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Bir önceki haberimiz olan Uzungöl'ün ne kadar ömrü kaldı? başlıklı haberimizde kentsel dönüşüm hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı