Keçiören’in yeni yaşam alanı: Vadikent

Komyapı’nın bugüne dek 10 binin üstünde konut yaptığını belirten Mensuri Seher, başkentin gözde lokasyonlarından kabul edilen Keçiören’de hayata geçirdikleri Vadikent projesini söyledi.
Vadikent Projesi iyi mi başladı?
?Vadikent Projesi 2013 senesinde bu bölgenin Keçiören ve Büyükşehir Belediyeleri tarafınca bölgesi kapsamına alınmasıyla gündeme gelmiş bir projedir. Projemizi Keçiören Belediyesi’nin mülkiyetinde olan araziler üstüne inşa ettik. Keçiören Belediyesi de kentsel dönüşümü canlı ve süratli bir halde ilerletebilmek için kendi arsasını ihale ederek başlattı bu projeyi. Bu aşamaları geçtikten sonrasında 2014 senesinde Vadikent projemizin yapımına başladık.
Projenizin özellikleri nedir?
Vadikent 570 daireli bir projedir. 40 bin metrekare arsa üstüne kurulu, 3+1 ve 4+1 dairelerin iki ayrı tipinin var olduğu bir emek verme oldu. Bu dairelerimizin metrekareleri aynı, fakat değişik iki bir tipi mevcut. En önemlisi de bu bölgede site konseptindeki ilk proje Vadikent’tir. Normalde müstakil apartmanlardan oluşan bir yerleşim alanı Keçiören.
Neden Ankara’nın şimal lokasyonunu seçtiniz?
Burası sonuçta Ankara, başkent. Büyükşehir Ankara’da Keçiören, Keçiören’de de bu bölge merkezi bir lokasyon. Biliyorsunuz büyükşehirlerde artık inşaat açısından söylüyorum üretim yapmak için arsa lüzumlu, arsa da üretilemeyen bir girdi. Mevcut olan arsalarda kullanılmış durumda. Dolayısıyla şehirler belli bir yönde gelişiyor. Ilkin kent dışı imara dahil ediliyor, sonrasında orası da kent kabul ediliyor ve bu şekilde genişleyerek gidiyor.
Ulaşım yönünden gelişmişlik durumu nedir?
Burayı tercih etmemizin birinci sebebi merkezi bir lokasyonda oluşu, ikinci sebebi şehrin işyerleri ve yaşam alanlarına yakınlığıdır.
Proje içindeki yaşam alanlarını iyi mi oluşturdunuz?
Site içinde 16 bin metrekarelik yeşil alanımızın peyzajı tamamlandı. Zaten projemizde yaşam başlamış durumda. Daire satın alan insanoğlu gelip oturdular dairelerine. Yeşil alanın havuzun, bahçenin, oyun alanlarının tadını çıkarıyorlar. Çevresel anlamda da bizim sitemizin batı bölümünde belediyeye ilişik büyük bir rekreasyon alanı var.

Bir önceki haberimiz olan Başkan Karabağ, müteahhit ve iş adamlarıyla bir araya geldi başlıklı haberimizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı