Kartal’da kentsel dönüşüm: 176 konut ve 4 villa inşa edilecek

’da : 176 konut ve 4 villa inşa edilecek

Belediyesi’nin kapsamında gecekondu sahipleriyle inşaat firmasını buluşturması sonucunda varılan anlaşmayla 20 gecekondu yıkıldı.

Yerinde ” sloganıyla hareket eden Belediyesi, Özgürlük Mahallesi’nde yaşayan 20 gecekondu sahibiyle müteahhidi bir araya getirerek antak kalma yapmasını sağlamış oldu. Yapılan antak kalma sonucunda müteahhit tarafınca alınan gecekondular törenle yıkıldı. Yıkılan gecekonduların yerine 176 konut ile 4 villadan oluşan binalar yapılacak. İçinde her türlü toplumsal yaşam alanlarının bulunacağı projede açık ve kapalı otoparklar yer alacak. 8 değişik daire tipinin bulunmuş olduğu proje 2 yılda tamamlanacak.

 

Gecekonduların yıkım törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, müteahhit firmanın yöneticilerinden Vedat Demir ile hak sahipleri katıldı. Törende konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Allah kaza bela vermesin. İş kazası vermeden sıkıntı vermeden inşaatın devam etmesini diliyorum. 20 gecekondu sahibinin bir araya gelerek bu dönüşümü başlatmasından dolayı onları kutluyorum. Bu kent bu mahalle 2009 yılındaki haliyle şimdi ki hali arasındaki değişime ben bile yetişemiyorum” dedi.

 

Yapılan konuşmaların arkasından alınan önlemlerle gecekonduların yıkımına başlandı. Yıkım işlemlerinin tamamlanmasının arkasından projenin temeli atılarak çalışmalara başlanacak.

📆 06 Ekim 2017 Cuma 15:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir önceki haberimiz olan Bursa'da kentsel dönüşümde mesele 'Ortak Akıl' ile aşılacak başlıklı haberimizde Bursa Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve emsal artışı hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı