Heyelan Tehlikesi Nedeniyle 3 Apartman Boşaltıldı

1 saat ilkin


AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nde, 30 kişinin yaşamış olduğu bitişik 3 apartman, sokakta kapsamında yıkılan bir apartmanın temel kazısı sonrası ortaya çıkan heyelan tehlikesi yüzünden tahliye edildi.
AYDIN’ın  Kuşadası İlçesi’nde, 30 kişinin yaşamış olduğu bitişik 3 apartman, sokakta kapsamında yıkılan bir apartmanın temel kazısı sonrası ortaya çıkan heyelan tehlikesi yüzünden tahliye edildi.

Cumhuriyet Mahallesi 50’nci Yıl Caddesi Varlık Sokak’ta kapsamında yıkılan bir apartmanın temel kazısından sonrasında, dün akşam, Güneş ve Akile apartmanının altında bulunan 2 işyerine ilişkin balkon çöktü. Olay yerine gelen belediye ekiplerince bölgede meydana getirilen incelemede Güneş, Akile ve Erdinç apartmanların heyelan tehlikesine karşı önlem amaçlı boşaltılmasına karar verildi. Bina sakinleri, mühim eşyalarını almalarının arkasından, belediye tarafınca otele yerleştirildi.

Kuşadası Belediyesi yetkilileri, üç apartmanların önlem amaçlı boşalttırıldığını, 30 kişinin otele yerleştirildiğini belirtti.

Oturdukları binanın zarar gördüğünü söyleyen apartman sakinlerinden  İsmail Korkmaz, “Arka tarafımızda bulunan bir apartmanı, kentsel dönüşüm kapsamında yıkarak yenisini yapmak için temel kazdılar. Akşam saatlerinde bir gürültü meydana geldi. Aşağı inip baktığımızda alt tarafımızda bulunan bir kuaför ve  Aydın  Ege Et İşletmesi’ne ait işyerinin balkonları çökmüştü.  Kuşadası Belediyesi yetkilileri geldi, inceleme yaptı. Tedbir amaçlı bizleri otele yerleştirdiler” dedi.

– Aydın

İntihar Etmek İçin Minareye Çıkan Vatandaşı, Karısı İkna Etti

Tuğba Kuruyemiş’e FETÖ Soruşturmasından Kayyum AtandıAK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, Duyurdu: OHAL Uzatılacak

Irak Ordusu, “Kerkük’e Operasyon Başladı” İddiasını Yalanladı


Bir önceki haberimiz olan Edirne'de Ev Fiyatları Bir Günde 60 Bin Lira Arttı başlıklı haberimizde , Fatih ve kentsel dönüşüm hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı