Güney Kuşak Yolu’nda Çalışmalar Sürüyor

11 Ekim 2017 Çarşamba 14:26

11.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğindeki Cenup Kuşak Yolunun mühim parçalarından; Fahri Kayahan Bulvarı, Tecde Yolu ve Yusuf Özal Caddelerinde değişim-dönüşüm ve yenileme emekleri tamamlandı. Cenup Kuşak Yolunun alanında kalan İnderesi bölümünde ise kazı, dolgu ve hafriyat emekleri devam ediyor. tarafınca ek olarak, dönem yolunun 7 kilometrelik bölümünü ortadan ikiye ayıran Derme Kanalında da genişletme emekleri yapılıyor. Yaklaşık 1 kilometrelik kısmı tamamlanan Derme Kanalı; Beydağı ve Kernek mahallelerinde yol güzergâhında kalan evlerin yıkılmasından sonrasında genişletilmeye devam edilecek.

145 KONUTTAN 61’İ TAMAM

Beydağı 3. ve 4. etap projeleri ile beraber meydana getirilen Cenup Kuşak Yolu üstünde toplam 145 konut bulunuyor. Şu ana kadar 61 hak sahibiyle anlaşan , konutların yıkılması için çalışmalara başladı. Fahri Kayahan Bulvarı ve Tecde yolunu eski konutları ile Beydağı Mahallesine bağlayacak olan 50 metre genişliğinde 2 kilometre uzunluğunda yeni bir bağlantı yolu açma çalışmalarını da sürdürüyor. Kamulaştırma çalışmalarının devam etmiş olduğu yol, Cenup Kuşak yoluna da bağlanacak. 

VUSLAT GAZETESİ

Bir önceki haberimiz olan 4. Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı başlıklı haberimizde hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı