En iyi usta belediye başkanı ödülünü aldı

10 Ekim 2017 17:02 | Salı


Her yıl alanında mühim isimlere pek oldukca dalda ödül veren İstanbul Takipte Haber Sitesi bu yıl; Belediye Başkanı Hasan Can’ı “En İyi Usta Belediye Başkanı Ödülü”ne layık görmüş oldu.Üç senedir düzenlenen ve her törenin ayrı bir tema çerçevesinde gerçekleştirildiği “Alanında İz Bırakanlar”ın bu yılki teması 15 Temmuz idi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen geceye ilgi de büyüktü. En İyi Usta Belediye Başkanı ödülünü alan Hasan Can “hiç yorulmadık ve yorulmayacağız, menzile varıncaya kadar” dedi
“);
$(document).on(“click”, “.adm-ads-area[data-ad-type=’inread’] .close-ad”, function () );
});

Belediye Başkanı Hasan Can, en iyi usta belediye başkanı ödülünü alan isim aldı. İstanbul Takipte Haber Sitesi 2015 yılından bu yana kendi alanında iz bırakanları seçerek ödüllendiriyor. Her yıl bir kişiye  “O Bir Usta Ödülü” 3 kişiye “Özel Onur Ödülü”nün verildiği törende, Siyasette İz Bırakanlar, Siyasette İz Bırakan Kadınlar, Yerel Yönetimlerde İz Bırakanlar, Yerel Yönetimler Projesi ile İz Bırakanlar, Sporda İz Bırakanlar, Sağlıkta İz Bırakanlar, Tiyatroda İz Bırakanlar, Edebiyatta İz Bırakanlar, Basında İz Bırakanlar, Eğitimde İz Bırakanlar, İşadamları Dünyasında İz Bırakanlar, Yerel Yönetimlerde İz Bırakan Başkan Yardımcıları, Engelli Dünyasında İz Bırakanlar, Bürokratta İz Bırakanlar şeklinde alanlar da bulunuyor.

“En İyi Usta Belediye Başkanı” Hasan Can

 “Alanında İz Bırakanlar” Ödül Töreninin üçüncüsünü düzenlendi. Bu yıl 15 Temmuz çerçevesi çevresinde toplanan ödül gecesinde Belediye Başkanı Hasan Can, “En İyi Usta Belediye Başkanı Ödülü”ne layık görüldü.

Ümraniye Belediyesi toplamda 4 ödülü kucakladı

15 Temmuz teması çerçevesindeki “Alanında İz Bırakanlar” ödül gecesinde Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “En İyi Usta Belediye Başkanı Ödülü”nü göğüslerken; Ümraniye Belediyesi de toplamda dört ödüle birden layık görüldü. İstanbul Takipte Haber Sitesi; Sosyal Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ödülü’ne Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan’ı layık görürken; yönetimindeki başarıya ulaşmış emek harcamaları ile dikkat çeken Maliki Ejder Batur da ödüle layık görülen adlar arasındaydı. İstanbul Takipte Haber Sitesi ek olarak, “ Özel Ödülü”ne de Ümraniye Belediyesi’ni layık görmüş oldu.

Alanında İz Bırakanlar Ödül Töreni’nde mühim adlar boy gösterdi

Ödül gecesinde AK Parti geçmiş dönem milletvekilleri ile yeni dönem milletvekilleri bir aradaydı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın da bulunmuş olduğu gecede Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Anadolu Yakası İlçe Teşkilatları, gazeteciler, STK Temsilcileri ve oldukca sayıda yurttaş katıldı.  

 “En İyi Usta Belediye Başkan Ödülü”nü Ataş verdi

Görevde bulunmuş olduğu süre süresince Ümraniye İlçesi’nin çehresinin değişmesinde; kentin modernleşmesinde büyük bir rol oynayan Ümraniye Belediyesi Başkanı Hasan Can, gecede “Eski ile yeni kıyaslandığında sadece ilçenin isim benzerliği kaldı” denilerek sahneye çağrı edildi.

Şimdiye kadar oldukca çeşitli kurum ve kuruluşlardan art arda almış olduğu ödüllerle dikkat çeken Hasan Can, “En İyi Usta Belediye Başkan Ödülü”nü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın elinden almış olduğu sırada şöyleki konuştu: “Çok değerli genel başkan yardımcımın elinden bu güzel ödülü almak bir ayrıcalık diye düşünüyorum. Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda ve hiç yorulmadık ve yorulmayacağız, menzile varıncaya kadar,” diyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can sözlerine şöyleki devam etti: “Hüseyin Yelkenci kardeşime de çok teşekkür ediyorum. ‘Marifet irtifada tâbidir’ derler, bunu artık geleneksel hale getirdi ve bunu da her dalda yapıyor.”

15 Temmuz temalı “Alanında İz Bırakanlar” ödül gecesinde Tanıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ödülü’ne layık görülen Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan da ödülünü almış olduğu sırada bir konuşma gerçekleştirmiş oldu. “Bugün burada değerli genel başkan yardımcımızın elinden ödül almamıza vesile olan şehir Ümraniye’miz,” diyerek sözlerine başlamış olan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan konuşma şöyleki devam etti: “Haberim yoktu. Sürpriz oldu. Hüseyin Bey’e teşekkür ediyorum. Bir hizmet yapıyorsunuz tanıtabildiğiniz kadar değer görüyorsunuz. Ümraniye Belediyesi olarak Ümraniye Belediyesi’nin hizmetlerini ve yatırımlarını tanıtmaya çalışıyoruz. Tabii ki buna vesile olan ve bizi Ümraniye halkına hizmet etmeye uygun gören kıymetli Belediye Başkanım Hasan Can Bey’e sonsuz teşekkür ediyorum. Biz sadece layık olmaya çalışıyoruz, belediyemize, belediye başkanımıza, Ümraniye halkımıza, partimize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a layık olmaya çalışıyoruz. Tekrar teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

yönetimindeki başarıya ulaşmış emek harcamaları ile dikkatleri üstüne çeken Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur da gecede ödül alanlar arasındaydı. Maliki Ejder Batur, Ümraniye’nin son 13 yıldaki değişimi, gelişimi ve mevcut yapı stoku ile ilgili informasyon verdiği konuşmasına şöyleki devam etti: “Değişimin yaşandığı Ümraniyemizi, İstanbul Takipte Haber Sitemiz, iyi takip etmiş. Gelişimi ve yükselmeyi tespit edip bunu da burada bize ödül olarak verilmesini sağlayan Hüseyin Yelkenci Bey’e teşekkür ediyorum” dedi. Maliki Ejder Batur son olarak, “Ayrıca bize bu görevi verip bize önderlik eden değerli belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Bir önceki haberimiz olan Bu proje dönüşüm için tam bir örnek başlıklı haberimizde , Eyüp ve Gaziosmanpaşa hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı