Ekinci Kentsel Dönüşümün Startını Verdi

IHA

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, On İkiler Mahallesinde yapılması planlanan çalışmalarıyla ilgili vatandaşlarla bir araya gelmiş olarak, yapılacak çalışmaların startını verdi.
Çarpık kentleşmenin en yoğun olduğu yerleşim birimlerinin başlangıcında gelen Eyyübiye ilçesi, Eyyübiye Belediyesi tarafınca hayata geçirilecek uygulamaları ile modern ve çağdaş bir yapıya kavuşuyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçedeki ilk ayağı olarak görülen On ikiler Mahallesi ve gelişim çalışmalarıyla ilgili detay görüşmeleri için vatandaşlarla bir araya geldi. Eyyübiye’de değişimin başlangıcı olacak için daha evvelinde kolları sıvayan Başkan Ekinci, mahallede yapılması planlanan projenin detaylarını vatandaşlarla paylaştı. Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezindeki meydana gelen toplantıya, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Sağlam, belediyenin ilgili birim müdürleri, On İkiler Mahalle Muhtarı Ali Doğan ile oldukça sayıda yurttaş katıldı.
“Eyyübiye’de dönüşüm ve gelişim başlıyor”
Bölge yapısına uygun projeler üreterek vatandaşların hem toplumsal hem de fiziki anlamda yaşam standardını yükseltmeyi ve bölgeyi modern bir görünüme kavuşturmayı hedefleyen Eyyübiye Belediyesi, çalışmalarının startını da vermiş oldu. On İkiler Mahallesinde 5 hektarlık alanda 263 gerçek sahibinin olduğu 304 bağımsız konut ve 44 fiili iş yeri ile bir caminin dönüşümünü kapsayan proje; 2+1 ve 3+1 olmak suretiyle 334 tane konut ve 77 tane iş yeri ile 2 tane ticari alanı kapsıyor. Projede ek olarak 12 derslikli okul alanı ve bir tane caminin yanı sıra, alanda yer alacak kapalı ve açık otopark ile 10 bin metre karelik yeşil alan çalışmasıyla bölgenin yeşil alan ihtiyacına da yanıt vermiş olacak. 12 bloktan oluşacak projenin detaylarını paylaşan Başkan Ekinci, gelişim ve dönüşüm ilk ayağı olarak gördükleri bu projenin start almasından sonrasında ilçede yeni gelişim alanları için de örnek teşkil edeceğini belirtti.
“İmzalar atılır atılmaz kepçeler iş başı yapacak”
Vatandaşlara projenin detaylarını sunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Az önce izlediğiniz projenin aynısını inşallah On İkiler Mahallemizde hayata geçireceğiz. Kentsel dönüşümle ilgili talep aldık. Eyyübiye Belediyesi olarak vatandaşlarımıza güzel bir şey sunmak istedik. Bunun için de sorumluluk aldık. Herkes başka yerlerle ilgili örneklemelerde bulundu. Bizler On İkiler Mahallesi ilgili bir çalışma ortaya koyarken şunu düşündük. Vatandaş memnun olsun, belediye olarak da bize fazla yük gelmesin. Tek düşüncemiz buydu. Arkadaşlarımız daha önceden sizlerle anket çalışması yaptı. Mahallede yüzde 95’lere varan bir talep ortaya çıktı. Biz de bunu göz önüne alarak projemizi hazırladık. Şu anda ikamet ettiğiniz yerler sıkıntı içinde yaşadığınız, rahatça yaşamadığınız yerlerdir. Araçların sokaklara giremediği, itfaiyenin giremediği, ambulansın giremediği bir ortamdan artık açık ve kapalı otoparkı olan bir yaşam alanına kavuşacağız. Mevcut durumda parkı olmayan bir alandan, yeni projede tam 10 dönümlük yeşil alan çalışmasıyla daha yaşanılabilir bir ortam sunmayı amaçlıyoruz. İnşallah Eyyübiye’de dönüşümün de başlangıcı olacak ve diğer bölgelerimizde de hızlı bir şekilde bu çalışmalarımızı hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Bir önceki haberimiz olan Kentsel dönüşüm alanında camiye gerekseme var başlıklı haberimizde kentsel dönüşüm ve TOKİ hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı