Ekim ayında neler oluyor?

Bugünden itibaren hızlanan gezegenlerin seyrinin yer yüzüne yansıması da değişik olacak. Öyleki ki üzülenin yanına kar olmayacak günlerde dünyanın birçok ülkesindeki karışıklığa tanık olurken, bizim için güneş değişik doğacak. Türkiye’nin yürekli ve emin adımlar attığını tüm dünya görecek. Yeni bir devrin temsilcisi olan 2017 Ekim ayında Türkiye, kendi gündeminde birçok köklü mevzuyu değiştirirken, adeta büyük bir dönüşümden geçecek. Büyük resmi görmek bu dönem daha kolay olacak. 2018 yılı için hazırlık icra eden sema kendi seyrine doğru yol alırken, bazı ülkelerin kaderleri de bu dönem belirlenecek. Değişimin kaçınılmaz olduğu bu ay ile beraber gözlem yapmak, aynı fikir olmak, tartışmak, uzun soluklu muhakemeler yapmak ön planda olacak.

TÜRKİYE ÖN PLANDA

Öncü etkide yer edinen talih ve bolluk gezegeni Jüpiter, seyrini gök kubbede de değiştirdi. Artık Jüpiter, ortalama bir yıl süresince Akrep burcunda hareketini sürdürecek. Türkiye’nin Natal haritasına destek olan Jüpiter, gözle görülür etkisinde bırakır bırakacak. Tam desteğini 2018 senesinde gösterecek olan, genişleten ve toparlayan gezegen, Güneş ve Venüs ile de kontakt kuracak. Yönetmek, yönetilmek, sistem ve seviye benzer biçimde mevzuları merkezimize çekecek. Bu yüzden ülke liderlerinin ülke içinde ve internasyonal alanda oldukça daha başarıya ulaşmış olacağı bir dönem başlıyor. Bu siyasal arenanın ahengi bununla birlikte ticareti ve borsayı da yakından ilgilendirecek. Türkiye’nin ticari piyasası önümüzdeki bir yıl süresince daha da canlanacak.

Eğitim, hukuk, yasalar, etik kurallar, toplumsal statü, ekonomik anlamda genişlemeler, Jüpiter’e bağlı olarak fırsatlara dönüşebilir. Son 2.5 senedir yaratıcılık mevzusunda problem yaşayan birçok kurumun da bilhassa Jüpiter’in Akrep burcuna geçişiyle birlikte mevcut durumlarında değişikliğe gidebileceğini ve yaratıcılık adına yaşanmış olan körelmenin tersine döneceğini işaret ediyor. Gök kubbe, Türkiye’nin enlem boylamına destek olurken, para kazanamayan sektörler canlanacak. Özelikle medya tekrardan güçlenirken, medya patronları da değişiklik gösterecek.

GENÇLER İÇİN YENİ DÖNEM

2018 yılının izini bugünlerde yakalayacağız. ‘2017 Büyük Hesaplaşma Başlıyor’ kitabımın Ekim temasında uzun uzun yer verdiğim eğitim mevzusu ise gene gündemde olacak. Sosyal düzenlemeler ve eğitim sistemindeki mühim değişimler her hanenin mevzusu olurken, eğitimle beraber sanata, spora, kültüre meydana getirilen yatırımların artacağını da gene bugünlerde fark edeceğiz.

GÜÇ KAZANDIRIYOR

Ekim ayı, Türkiye için senenin en hareketli aylarından biri olacak. Ülkenin yapılanmaya gittiği alanlarda yeni ortaklıklar ve anlaşmalar söz mevzusu olabilir. Merkür’ün en kazandırıcı hareketi ise Türkiye’nin Natal haritasıyla ilişki kurması ve internasyonal camiada güç kazanması olacak. Şehirlerdeki yapılanmalarda , kontakt ve haberleşmeye ilişkin yeni bina projeleri ve restorasyon benzer biçimde artışlar görülebilir. Ekim ayında yollar, toplu taşımada raylı ve elektrikli sistemlerin yapımı artabilir.

ASTRO GÜNDEM

Venüs-Uranüs 150’liği İran’ı gündeme getiriyor. Yönetiminden ekonomisine kadar dünyada konuşulacak olan İran, gündeme oturacak. Estetik ameliyatları popüler kılacak olan Venüs-Uranüs 150’liği dış görünüşünüz ile ilgili köktencilik kararlar aldırırken, toplumsal medyada ve magazin gündeminde ünlülerin estetiksiz fotoğrafları konuşulabilir.

Bir önceki haberimiz olan Tek imzayla inşaat ruhsatı başlıklı haberimizde ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı