“Daha heykel yapamadın kentsel dönüşüm yapmaya kalkıyorsun”

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan bugün meydana gelen meclis toplantısında CHP grup başkanvekili Engin Taşdemir ile mevzusu üstüne münakaşa yaşadı. “Kimse kimseyi kandırmasın. Ya çarşı her şeye karşı. Bir şeye de karşı çıkmayın Allah aşkına. Sizin bu şehre bir çakılı çiviniz var mı da konuşuyorsunuz” diyerek CHP’lileri eleştiren Doğan’a Engin Taşdemir sert çıktı. Taşdemir Başkan Doğan’a, “Daha bir heykel yapamadın, yapmaya kalkıyorsun” cevabıyla karşılık verdi.

MUHALEFETİN DESTEK OLMASI LAZIM

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan “Bu konularda statiği, dinamiği bilmeden konuşursak yanlış yaparız. Biz ana maddeler üzerinde bakacağız. Bu mantıkla bir şey yapılmaz. olaylarında itiraz edecek olanlar, tedirgin olanlar olabilir. Ama şunu bilin ki bu tür konularda vatandaşın büyük orana uzlaşı sağladığı yerlerde bile arada bu işi provoke edecek, siyaseten bazı kişilerin adına hiç alakası olmayan kişiler bile olayı sahaya çıkarıyor. Muhalefetin de vatandaşın lehine olan kısımda olayları takip edip tam tersine destek olması lazım. Teknik özellikleri isteyin, yerin özelliklerini isteyin. Teknik adamların bilgileriyle burada konuşulmalı. Yoksa doktor olmayan birinin reçeteyi değiştirin demesine benzer bu” şeklinde konuştu.

HEPİMİZ BU ŞEHİRE YAŞIYORUZ

Sözlerine devam eden Doğan, “ Buna göre dedi ki yapılması gereken alanlar şunlardır. Bunu insanlar kafasına göre mi yaptı. Bu risk analizleri onaylandıktan sonra buraların değişimleriyle ilgili çalışmalara girildi. Burada yapılan çalışmaların anlam kazanacağı aşikardır. Benim önerim araştırılmasıdır. Olursa bir eksiklik gündeme getirilir. O zaman bizde sizlere gönülden destek oluruz. Çünkü bu şehrin içerisinde hepimiz yaşıyoruz. Yarın bu insanların oturdukları ev mezarları olursa hepimiz vebal altında oluruz” açıklamalarına yer verdi.

KONUŞMAK İÇİN KONUŞUYOR

CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir ise şunları kaydetti: “ “Nevzat bey bizi aydınlatıcı bir açıklama yaptı. Burada ortak amaç tabiki kentsel dönüşüm sağlıklı bir şekilde yapılmasıdır. Bu özellikle İzmit’te yoğun bir şekilde olmalı. Fakat bunları tartışırken Nevzat Bey her fırsatta tahrik edici konuşmalarını devam ettiriyor. Buradan bir şey çıkmayacağını biliyor. Nevzat bey konuşmak için konuşuyor bazen”

ÇAKILI ÇİVİNİZ Mİ VAR?

aşdemir’e cevap veren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Siyaset yaparak konuşmayın. Kimse kimseyi kandırmasın. Ya çarşı her şeye karşı. Bir şeye de karşı çıkmayın Allah aşkına. Ben 5 yıl milletvekilliği 10 yıldır da belediye başkanlığı yapan biriyim. Sizin bu şehre bir çakılı çiviniz var mı da konuşuyorsunuz.” şeklinde konuştu. Doğan’a cevap veren Engin Taşdemir, “Sen nerede yaşıyordun. CHP yönetti yıllarca bu kenti. İçtiğin su da bile onun hakkı var, yapma” dedi

Bir önceki haberimiz olan Temeli Zarar Gören Üç Apartman Tahliye Edildi başlıklı haberimizde Büyükşehir Belediyesi ve kentsel dönüşüm hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı