Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Ceylan:

KARABÜK (AA) – Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, “Çevre konusunda Türkiye, birçok gelişmiş Avrupa, Batı ülkelerinin çok daha ötesinde sorumluluklar taşıyan ve sorumluluklar üstlenmiş bir ülkedir.” dedi.

Ceylan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Karabük İl Müdürlüğü’nde düzenlemiş olduğu basın toplantısında, bakanlığın emek harcama alanları hakkında bilgiler vererek, 33 bin personelle faliyetlerini icra ettiklerini, bayındır, çevre ve benzer biçimde alanlarda emek harcamalar yaptıklarını belirtti.

Karabük’te son günlerde hava ve çevre kirliliğiyle ilgili bir gündemin oluştuğunu ifade eden Ceylan, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Marmara Geri Kazanım’ın (MARZİNC) çevre kirliliği yarattığı iddiaları üstüne mevcud denetimlerin yanında bir ekip oluşturduklarını ve çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Çevre mevzusunun kendileri için yaşamsal ehemmiyet taşıdığını ve AK Parti döneminde bu mevzuda fazlaca büyük çalışmaların ve yatırımların yapıldığını vurgulayan Ceylan, “Çevre konusunda Türkiye, birçok gelişmiş Avrupa, Batı ülkelerinin çok daha ötesinde sorumluluklar taşıyan ve sorumluluklar üstlenmiş bir ülkedir. Bugün birçok ülke, ABD bile Paris Anlaşması’na imza atamazken liderimiz, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çok cesaretli bir şekilde imzaladık.” diye konuştu.

KARDEMİR ve MARZİNC yönetimlerinin, hava kirliliğini öneleyecek yatırımları bir an ilkin yapacaklarına inandıklarını ve bu mevzuda destek olabileceklerini söyleyen Ceylan, aksi takdirde etkinlik durdurma dahil her türlü yaptırımı kanunlar çercevesinde yerine getireceklerini sözlerine ekledi.

Bir önceki haberimiz olan Bu proje dönüşüm için tam bir örnek başlıklı haberimizde emlak, ve Gaziosmanpaşa hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı