Cenup Kuşak Yolunda Emek harcamalar Devam Ediyor

IHA

Sağlıklı kentleşmenin en mühim unsurlarından önde gelen yol hizmetleri ile ilgili mühim emek harcamalar meydana getiren Malatya , şehir içi ulaşımı rahatlatacak Cenup Kuşak Yolu projesinin Beydağı, Kernek Mahallesi etabında kamulaştırma çalışmalarını yoğun bir halde sürdürüyor.
11.5 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğindeki Cenup Kuşak Yolunun mühim parçalarından olan Fahri Kayahan Bulvarı, Tecde Yolu ve Yusuf Özal Caddelerinde değişim-dönüşüm ve yenileme emek harcamaları tamamlanırken Cenup Kuşak Yolunun alanında kalan İnderesi bölümünde ise kazı, dolgu ve hafriyat emek harcamaları devam ediyor. tarafınca ek olarak, dönem yolunun 7 kilometrelik bölümünü ortadan ikiye ayıran Derme Kanalında da genişletme emek harcamaları yapılıyor. Yaklaşık 1 kilometrelik kısmı tamamlanan Derme Kanalı, Beydağı ve Kernek Mahallelerinde yol güzergahında kalan evlerin yıkılmasından sonrasında genişletilmeye devam edilecek. Beydağı 3. ve 4. etap projeleri ile beraber meydana getirilen Cenup Kuşak Yolu üstünde toplam 145 konut bulunuyor. Şu ana kadar 61 hak sahibiyle anlaşan , konutların yıkılması için çalışmalara başladı.
Büyükşehir Belediyesi Fahri Kayahan Bulvarı ve Tecde yolunu eski konutları ile Beydağı Mahallesine bağlayacak olan 50 metre genişliğinde 2 kilometre uzunluğunda yeni bir bağlantı yolu açma çalışmalarını da sürdürüyor. Kamulaştırma çalışmalarının devam etmiş olduğu yol, Cenup Kuşak yoluna da bağlanacak.

Bir önceki haberimiz olan Bu proje dönüşüm için tam bir örnek başlıklı haberimizde , Eyüp ve Gaziosmanpaşa hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı