Antalya Haberleri: Antalya’da ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ yapılacak

ANTALYA, (DHA) – ANTALYA ile ve Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) işbirliğiyle ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ düzenlenecek. Zirvede turizmin en mühim destinasyonlarından liman, ve raylı sistem projeleri ele alınacak.  
Gelişen Kentler Zirvesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımıyla 14 Aralık Perşembe günü saat 09.00’da Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek. Zirvede turizmin en mühim destinasyonlarından liman, ve raylı sistem projeleri tüm yönleriyle ele alınacak. RAPOR AÇIKLANACAK 
Gelişen Kentler Zirvesi’nde ek olarak turizmin başkenti Antalya ve çevresinin, genel sosyo-ekonomik değerlerinin yanı sıra, alanında barındırdığı potansiyel ve sunmuş olduğu fırsatlar ele alınacak. Antalya’nın genel ekonomisinden sektörüne, çalışmalarından geleceğe yönelik öngörülere kadar tüm yönleriyle incelenerek hazırlanan ‘Antalya İli Yatırım Alanları Vizyon Raporu’da, ‘Gelişen Kentler Zirvesi-Antalya’da katılımcılarla paylaşılacak. 
TEKNİK GEZİ 
sektörü temsilcileri, mahalli yöneticiler, yatırımcılar, uzmanlar, kamu yöneticileri, işadamları, sektörünün ulusal temsilcileri, akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek zirve öncesi katılımcılara yönelik 13 Aralık Çarşamba günü teknik ve kültürel seyahat düzenlenecek. Katılımcılar, kentsel dönüşüm alanları, Lara Cruise Port, Konyaaltı ve raylı sistem benzer biçimde projeleri yerinde inceleyecek.

 

Bir önceki haberimiz olan Gayrimenkul Sektörü Antalya'da buluşuyor başlıklı haberimizde , gayrimenkul ve kentsel dönüşüm hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı